Najnowsze wiadomości z kraju

Znamy „jedynki” Lewicy na listach do PE. Wśród nich wiceministrowie i były premier

Lewica zaprezentowała podczas sobotniej konwencji “jedynki” na listach w wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska, wiceszef MS Krzysztof Śmiszek, wiceministra kultury Joanna Scheuring-Wielgus i wiceszef MSZ Andrzej Szejna.

W sobotę podczas konwencji inaugurującej kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego Lewica zaprezentowała “jedynki” na listach do PE.

Listy w woj. łódzkim otwiera były premier Marek Belka, a w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim – działaczka Lewicy Bożena Przyłuska. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie z “jedynką” startuje wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek. Szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska jest na pierwszym miejscu listy w woj. mazowieckim, a były premier Włodzimierz Cimoszewicz – w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

“Jedynką” w woj. śląskim został współzałożyciel partii Razem Maciej Konieczny. Listę Lewicy w woj. małopolskim i świętokrzyskim otwiera wiceszef MSZ Andrzej Szejna, w woj. kujawsko-pomorskim działacz Lewicy Piotr Kowal, a w woj. pomorskim – posłanka Katarzyna Ueberhan.

Wiceministra kultury Joanna Scheuring-Wielgus została “jedynką” w woj. wielkopolskim, a współprzewodniczący Nowej Lewicy i obecny europoseł Robert Biedroń otworzy listy w Warszawie.

Agata Fisz pojawi się na pierwszym miejscu listy Lewicy w woj. lubelskim, Wiktoria Barańska w woj. podkarpackim.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: PAP Autor: andr/ dsk/ oloz/ jann/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij