Publicystyka

Koronawirus paraliżuje Europę. Tymczasem dla Spurek większe zagrożenie stanowi kwestia praworządności w Polsce

Zagrożenie epidemią koronawirusa stało się czołowym tematem na całym świecie, a walka z groźną chorobą z Chin stała się priorytetem dla niemalże każdego rządu oraz instytucji międzynarodowej. Jednak nie wszyscy uważają, iż obecny kryzys wywołały przez wirusa COVID-19 stanowi największe zagrożenie dla ludzkości. Europoseł Sylwia Spurek, za pośrednictwem Twittera, podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat wyzwań, przed jakimi stoi obecnie Unia Europejska. Zabrakło kwestii skutecznej walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, za to znalazło się miejsce dla m.in. kwestii praworządności w Polsce i na Węgrzech, czy też problematyki związanej z równouprawnieniem.

COVID-19 stał się wiodącym tematem w mediach na Starym Kontynencie. Groźny wirus z Chin całkowicie sparaliżował Włochy, gdzie większość miast, zwłaszcza na północy kraju, została odcięta od świata, a także odwołano wszystkie imprezy sportowe na terenie całego państwa, w tym rozgrywki piłkarskiej Serie A, które zostały zawieszone na miesiąc. Fatalne statystyki z liczbą osób zakażonych notują także Niemcy, Francja, Hiszpania oraz Wielka Brytania. W Polsce do tej pory odnotowano ponad 20 przypadków zakażenia koronawirusem, jednak już w tej chwili zamykane są szkoły, uczelnie, stadiony,  a także hale sportowe.

Kryzys oraz panika, jaką wywołał wirus spędza sen z powiek wielu Europejczyków, którzy ze strachu m.in. zaczynają gromadzić zapasy żywności,  a przede wszystkim rządów poszczególnych państw oraz instytucji, które starają się zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu choroby. Jak się jednak okazuje temat wirusa z Chin nie dla wszystkich stanowi obecnie największy problem. Sylwia Spurek opublikowała na Twitterze wpis, w którym przedstawia trzy “największe wyzwania, przed którymi stoi obecnie UE”. Jakie to kwestie? Była europoseł Wiosny wymieniła walkę z katastrofą klimatyczną, rozwiązanie kryzysu migracyjnego poprzez relokację uchodźców, a także temat związany z ochroną praworządności.

W innym wpisie, tym razem na platformie Facebook, opowiedziała się również za kwestią rozszerzenia równouprawnienia między kobietami, a mężczyznami, powątpiewając w pogląd Very Jourovej, iż “Europa jest relatywnie dobrym miejscem dla kobiet”.

Źródło: Twitter/ Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij