Publicystyka

Skandaliczny wpis posła Nowej Lewicy. Politycy reagują

Poseł Nowej Lewicy Marek Balt zaatakował w skandaliczny sposób na Twitterze współzałożyciela Partii Razem Macieja Koniecznego. Wywołało to ostrą reakcję innych polityków.

„Gratuluje sukcesu Macieju Konieczny, bo to Pana największe życiowe osiągnięcie zapisane w https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Maciej_Konieczny. Poza zamawianiem 5 piw z łysymi skinami. Proszę swoich porad udzielić w kole AA koleżance i kolegom otwierającym listy Lewicy do PE” – napisał na Twitterze. Było to nawiązanie do faktu, że Konieczny w młodości sympatyzował z nacjonalistami i tego, że zmaga się z chorobą alkoholową. O obu tych sprawach mówił wielokrotnie publicznie.

Konieczny szybko zareagował na jego słowa. “Jestem trzeźwym alkoholikiem. Nie piję już od 20 lat. Setki tysięcy osób zmaga się w Polsce z chorobą alkoholową” – napisał – „Wielu waha się w tym momencie czy podjąć terapię. Żenujące obelgi Marka Balta z pewnością nie pomagają” – przekazał w mediach społecznościowych”. “Warto sięgać po profesjonalną pomoc. Z tego da się wyjść” – dodał.

Na skandaliczny wpis Balta zareagowały także posłanki Lewicy. “Poseł Maciej Konieczny miał odwagę opowiedzieć o tym jak wyszedł z nałogu alkoholowego. Jego odwaga i historia życia w trzeźwości, zasługuje na szacunek i jest godna naśladowania, a nie napiętnowania” – napisała Katarzyna Kotula. “Pana skandaliczny wpis, zasługuje co najwyżej na zastanowienie się czy dla takich ludzi jak Pan, jest miejsce w Lewicy. Moim zdaniem nie” – dodała. “Choroba alkoholowa zabija. To, że ktoś ją opanował, że sięgnął po pomoc, że o tym mówi zasługuje na podziw, nie na hejt” – stwierdziła Agnieszka Dziemanowicz-Bąk – “Rywalizacja i spór polityczny mogą być ostre a oceny surowe, nawet w ramach jednej partii czy koalicji. Ale nigdy nie powinny być okrutne”. „Niech się pan już nie kompromituje” – skomentowała krótko Paulina Matysiak.

Jego wpis wywołał także ostrą reakcję internautów.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News, Twitter Autor: WM
Fot. Zboralski CCBY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij