Wiadomości sportowe z kraju i świata

Grób Diego Maradony zostanie przeniesiony? Rodzina podała powód

Potomkowie zmarłego w 2020 roku słynnego piłkarza Diego Maradony poprosili argentyński sąd o zgodę na przeniesienie jego ciała do powstającego mauzoleum w Buenos Aires.

Słynny piłkarz zmarł w listopadzie 2020 roku w wieku 60 lat na zawał serca. Został pochowany na prywatnym cmentarzu w San Miguel. Z wnioskiem o zmianę miejsca pochówku do sądu zwrócili się matka jego najmłodszego syna Diego Jr Veronica Ojeda oraz córki Dalma i Gianinna.

“W ten sposób wszyscy Argentyńczycy i ludzie z całego świata będą mogli składać hołd naszemu ojcu, który był największym argentyńskim idolem” – cytują media argumenty potomków Maradony, którzy podkreślają, że obecnie dostęp do jego grobu ma tylko rodzina.

Na przeniesienie zwłok konieczna jest zgoda sądu, ponieważ nadal toczy się postępowanie wobec ośmiu lekarzy opiekujących się Maradoną, oskarżanych o zaniechania mogące przyczynić się do śmierci mistrza świata z 1986 roku.

Źródło: PAP Autor: krys/ wkp/
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij