Najnowsze wiadomości ze świata

Rowy przeciwczołgowe przy granicy z Rosją. Armia rozpoczęła prace

Jak informuje łotewski nadawca publiczny LSM, armia rozpoczęła prace związane z powstaniem rowów przeciwczołgowych przy granicy z Rosją. Będzie to pierwsza linia obrony Łotwy – licząca dwadzieścia kilometrów – wzdłuż granicy z krajem, który zaatakował Ukrainę.

Pułkownik Kasparas Lazdins z łotewskiej armii ujawnił szczegóły łańcucha umocnień na granicy z Rosją. Projekt zakłada zróżnicowane przeszkody, a jego pierwsza linia jest właśnie budowana w pobliżu przejścia granicznego Terehova w gminie Ludza, około kilometr od rosyjskiej granicy.

Łotewski nadawca publiczny LSM informuje, że armia rozpoczęła już prace związane z powstaniem rowów przeciwczołgowych. Mają one zostać wzmocnione przez konstrukcję tzw. smoczych zębów. Pułkownik Lazdins podkreśla, że w przypadku działań wojennych przeszkody mogą zostać uzupełnione o pola minowe.

Pod koniec stycznia Estonia, Litwa i Łotwa zawarły porozumienie o budowie bałtyckiej linii obrony, wzmacniającej granice z Białorusią i Rosją. LSM przypomina, że łotewski rząd przyjął plan unieruchomienia wroga na granicy, który ma zostać wdrożony w ciągu pięciu lat. Jego koszt to 303 mln euro.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij