Najnowsze wiadomości ze świata

Zawaliła się autostrada, samochody leciały w przepaść. Rośnie liczba ofiar

Chiny usuwają skutki tragedii, do jakiej doszło w wyniku zawalenia się autostrady. Liczba ofiar zdarzenia wzrosła do 48 osób.

Dramat rozegrał się 1 maja w prowincji Guangdong w południowej części Chin. Odcinek autostrady w pobliżu miasta Meizhou zawalił się, a jadące drogą samochody spadły w przepaść. Podczas akcji ratunkowej ustalono, że w ten sposób runęły 23 samochody.

Pierwsze informacje o ofiarach podał w dzień wypadku chiński nadawca CCTV. Poinformowano wówczas, że w zdarzeniu uczestniczyło 49 osób, a 19 z nich zmarło. Na drugi dzień podano, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 36. Teraz najnowsze dane mówią o 48 ofiarach i 30 osobach rannych.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, przedstawiające zniszczoną autostradę. Podczas akcji ratunkowej wybuchł pożar, który utrudnił działania ratowników.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wp Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij