Rozrywka

Już wiadomo, kto wygrał Eurowizję. Jak poszło Blance?

Zakończył się kolejny konkurs Eurowizji. Reprezentantka Polski zajęła 19 miejsce.

Tegoroczny koncert finałowy otwarł ukraiński zespół Kalush Orchestra, zwycięzcy zeszłorocznej imprezy. Finał festiwalu zwykle jest organizowany przez państwo, które wygrało go w poprzednim roku, ale – mimo zapewnień Ukraińców, że będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom – organizatorzy zdecydowali, że tegoroczny finał nie odbędzie się na Ukrainie. Zamiast tego prawo do jego organizacji dostała Wielka Brytania, jeden z jej najbliższych sojuszników. Ostatecznie zdecydowano, że będzie miał miejsce w Liverpoolu.

Polskę w tym roku reprezentowała w finale piosenkarka Blanka Stajkow z piosenką „Solo”. Wystąpiła jako czwarta. Jej występ spodobał się widzom i dziennikarzom zachodnich mediów, ale po głosowaniu jurorów zajęła dopiero 24 miejsce na 26 zawodników. Jej piosenka bardziej spodobała się widzom i nasza reprezentantka otrzymała ostatecznie 93 punkty i 19 miejsce.

Tegoroczny finał wygrała reprezentująca Szwecję Loreen, która zwyciężyła też w 2012 roku. Dostała 583 punkty. Drugie miejsce zajął zespół Kaarija z Finlandii, który wygrał też głosowanie publiczności. Podium zamknęła reprezentująca Izrael Noa Kirel. Ostatnie miejsce w konkursie zajęły Niemcy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF24 Autor: WM