Rozrywka

Miarka się przebrała. Znana restauratorka i celebrytka Magdalena G. stanie przed sądem

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie G., której zarzucono reklamowanie wina na facebooku – poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Szymon Banna.

Prokurator dodał, że kobieta została przesłuchana w charakterze podejrzanej. Nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

“Profil podejrzanej na tym portalu społecznościowym obserwuje 1,5 mln osób” – zaznaczył prok. Banna.

Dodał, że kwestie związane z reklamą napojów alkoholowych zostały uregulowane w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która wprowadza bezwzględny zakaz reklamowania napojów alkoholowych innych niż piwo.

“Przestępstwo prowadzenia nielegalnej promocji napojów alkoholowych zagrożone jest grzywną od 10 do nawet 500 tys. zł” – dodał.

To nie jedyna sytuacja, w której oskarżeni o reklamę alkoholu są celebryci. Przed warszawskim sądem toczy się rozprawa dotycząca 12 osób oskarżonych przez prokuraturę o nielegalną reklamę alkoholu. Wśród nich są znane aktorki i influencerki m.in. Joanna O.-K., Olga K., Tatiana M., czy Ewa M.-K.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. Autorstwa Serecki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52971338

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij