Rozrywka

Miss USA oddała koronę

Noelia Voigt, miss USA 2023, oddała koronę. Powodem było zdrowie psychiczne.

Voigt zaczęła startować w konkursach piękności w wieku 16 lat. Po dwukrotnym zajęciu drugiego miejsca w konkursie na miss Alabamy przeprowadziła się do Utah, gdzie w kwietniu 2023 roku udało jej się zdobyć tytuł miss tego stanu. 29 września uznano ją za miss USA. Była pierwszą Amerykanką pochodzenia wenezuelskiego, która zdobyła ten tytuł. Koronę nałożyła na jej głowę poprzednia miss, Morgan Romano z Północnej Karoliny.

Wczoraj Voigt ogłosiła, że rezygnuje z korony. Wyjaśniła, że powodem tej decyzji jest troska o jej zdrowie psychiczne. W swoim oświadczeniu podziękowała za to, że ten tytuł pozwolił jej na „zrobienie różnicy, realizację życiowego marzenia i połączenia się z ludźmi z całego świata”, ale dodała, że teraz ona sama jest jej priorytetem. „Nigdy nie idźcie na kompromisy w kwestii swojego dobrostanu psychicznego i fizycznego. Nasze zdrowie to nasze bogactwo” – napisała.

Organizatorzy konkursu ogłosili, że popierają jej decyzję, a dobro uczestniczek jest dla nich najważniejsze. Obecnie planują przekazanie tytułu i związanych z nim obowiązków. Wkrótce mają ogłosić, kto zostanie nową miss. Faworytem jest Savannah Gankiewicz z Hawajów, która zajęła drugie miejsce. Jest pochodzenia filipińsko-wietnamsko-polskiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij