Rozrywka

Sensacyjne doniesienia na kilka godzin przed finałem Eurowizji. Reprezentant Holandii wykluczony

Reprezentant Holandii Joost Klein został wykluczony z konkursu Eurowizji na kilka godzin przed sobotnim finałem po skardze jednego z członków ekipy produkcyjnej – poinformowała Europejska Unia Nadawców (EBU).

EBU powiadomiła, że bada „incydent” z udziałem 26-letniego Kleina, który z piosenką „Europapa” był jednym z faworytów konkursu.

Wcześniej szwedzka policja podała, że z powodu grożenia jednemu z pracowników Eurowizji po drugim półfinale w czwartek jest przesłuchiwany mężczyzna. Osoby tej nie zatrzymano. Policja nie podała nazwiska mężczyzny, dodając, że sprawę skierowano do prokuratury.

„Dopóki trwa postępowanie prawne, nie byłoby właściwe, gdyby (Joost) nadal uczestniczył w konkursie” – napisała EBU w oświadczeniu.

Holenderski nadawca AVROTROS podał, że jest „zaszokowany” decyzją EBU i uważa ją za nieproporcjonalną.

EBU dodała później, że holenderscy widzowie będą mogli głosować na innych uczestników konkursu, a decyzja holenderskiego jury zostanie uwzględniona w wynikach.

Źródło: PAP Autor: mw/ akl/
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij