Najnowsze wiadomości ze świata

Europarlament nie przejął się śmiercią młodej Nigeryjki, która zginęła za wiarę w Jezusa Chrystusa

– Parlament Europejski odrzucił wniosek o debatę nt. prześladowań chrześcijan na świecie, w tym o zabiciu przez islamistów młodej nigeryjskiej chrześcijanki Deborah Samuel – poinformował na Twitterze Adam Gwiazda, publicysta i dziennikarz mieszkający we Francji. 

– O prześladowaniach chrześcijan nie chcą dyskutować m. in. Ochojska, Kohut i Miller, którzy zagłosowali przeciw – dodał Gwiazda.

Przypomnijmy, w połowie stycznia organizacja pozarządowa Open Doors, w ramach Światowego Indeksu Prześladowań, opublikowała raport wskazujący, że 360 ​​milionów chrześcijan na świecie cierpi z powodu prześladowań i dyskryminacji z powodu wyznawanej religii. Obecnie 1 na 7 wyznawców Chrystusa cierpi za swoją wiarę, co czyni chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną wspólnotą religijną na świecie.

Wśród tych państw, gdzie życie wyznawców Chrystusa jest najtrudniejsze (50 państw), na czele są są państwa islamskie (37) i dyktatury komunistyczne (6). Końcem prześladowań często jest śmierć. W 2021 za wiarę zabito 5898 chrześcijan, 6175 chrześcijan aresztowano i zaatakowano 5110 kościołów.

 – Raport przygotowujemy od 30 lat i miniony rok był najgorszy jeśli chodzi o rozmiar i siłę antychrześcijańskiej przemocy. Jej głównym źródłem jest radykalny islam – mówiła Radiu Watykańskiemu przy okazji prezentacji raportu Christian Nani, dyrektor Open Doors Italia.

Wspomniany raport Open Doors przypomniał w europarlamencie francuski deputowany Jean-Paul Garraud z grupy Tożsamość i Demokracja. Europarlamentarzysta zaproponował debatę na temat prześladowań chrześcijan i chrystianofobii, konkretnie na temat zabójstwa Deborah Samuel, zamordowanej 12 maja przez muzułmanów w Nigerii, po fałszywym oskarżeniu o bluźnierstwo wobec islamu. Nigeryjka została ukamienowana i spalona. Jej zabójcy nagrali i opublikowali swoją zbrodnię w sieci.

Apel francuskiego deputowanego nie spotkał się z pozytywnym odzewem europosłów. Stało się tak pomimo tego, iż Garraud przypomniał, że KE „nie chce wyznaczać koordynatora do walki z chrystianofobią, choć utworzono tego typu koordynatora ds. antysemityzmu i islamofobii”. Polityk apelował, aby „Parlament Europejski nie bał się mówić o tak ważnej kwestii jak prześladowaniu chrześcijan i skoncentrować się na sprawie młodej Debory Samuel”.

Wniosek Garrauda został odrzucony 244 głosami przeciw, 231 za i 19 wstrzymującymi się. Wśród głosujących przeciwko było kilku polskich europosłów.

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Andrew Tate stanie przed sądem

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij