Publicystyka

Tusk zarzucił Mateuszowi Morawieckiemu zdradę. Ostra odpowiedź byłego premiera

Donald Tusk zarzucił Mateuszowi Morawieckiemu „głupotę” i „zdradę”, bo ten wziął udział w konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych. Jego wpis spotkał się z ostrą odpowiedzią byłego premiera.

Mateusz Morawiecki był jednym z gości międzynarodowej konferencji środowisk narodowo-konserwatywnych CPAC, która odbyła się na Węgrzech. Nie spodobało się to Tuskowi. “Na okręg lwowski spadły dziś dziesiątki bomb i rakiet. Jedna z nich 15 km od naszej granicy. Morawiecki w tym czasie ustala w Budapeszcie wspólną antyeuropejską strategię z proputinowskimi politykami skrajnej prawicy. Głupota? Zdrada? Czy jedno i drugie?” – napisał na Twitterze.

 

Były premier odpowiedział na jego wpis, przypominając prorosyjską politykę pierwszego rządu PO. “Jest Pan nędznym propagandystą, który jest współodpowiedzialny za to, co dzieje się dziś na Ukrainie” – napisał – “W czasie, gdy realizowaliście reset z Rosją oni się zbroili i szykowali plany zniszczenia Ukrainy. Tak mocno spaliście w Europie, że Niemców trzeba było budzić przez kilka dni po wybuchu wojny. Gdyby nie polski rząd w lutym 2022 roku to Ukraina mogła upaść”.

 

Do słów Tuska odniósł się także poseł Janusz Kowalski. “Panie Tusk! Bomby nie spadałyby na Lwów, gdyby tacy politycy jak pan nie finansowali Putina” – stwierdził polityk Solidarnej Polski – “To pan dał zielone światło jako premier dla Nord Stream. To pan zatrzymał Baltic Pipe. To pan darował 1 miliard zł Gazpromowi. A Putin za kasę od Pana i Angeli Merkel kupował bomby. Wstyd!”. “Pierwszą rzeczą, którą zrobili po objęciu władzy to usunięcie filmu Reset. Zgadnijcie dlaczego?” – dodał były rzecznik rządu Piotr Muller.

Wcześniej Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych fragment swojego przemówienia na CPAC. Mówił na nim o tym, że po rosyjskiej agresji to właśnie on, razem z Jarosławem Kaczyńskim i premierami Czech i Słowacji, jako pierwsi zdecydowali się na wizytę w napadniętym państwie. “Byliśmy pierwsi w Kijowie, pierwsi do pomocy. Zawsze po stronie Ukrainy, zawsze przeciwko Putinowi” – napisał.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij