Najnowsze wiadomości ze świata

Nie sprawdził bagażu wyjeżdżając na egzotyczne wakacje. Teraz grozi mu wieloletnie więzienie

Przed wylotem na egzotyczne wakacje turysta nie sprawdził, czy jego torba jest pusta. Teraz grozi mu za to wieloletnie więzienie.

Ryan Watson z Oklahomy jakiś czas temu wyjechał na wakacje na wyspy Turks i Caicos. Gdy wracał do domu, ochrona na lotnisku postanowiła zrewidować jego bagaż. Znaleźli w nim foliowy woreczek, w którym były cztery pociski karabinowe. Turysta został aresztowany. Służby aresztowały też jego żonę, ale została później zwolniona.

W rozmowie z telewizją Fox News Watson powiedział, że kaliber tych pocisków pasuje do kalibru jego sztucera myśliwskiego. Nie mógł sobie przypomnieć, by je wkładał do torby, ale podejrzewa, że stało się to w listopadzie, kiedy wybrał się na polowanie do Teksasu. Pakując się na wakacje nie zauważył, że nadal się w nim znajdują. Nie zostały też znalezione przez amerykańskie służby lotniskowe TSA.

Teraz Watsonowi grożą bardzo poważne konsekwencje. Władze tych wysp przyjęły bowiem w lutym ustawę, zgodnie z którym próba nielegalnego wwiezienia broni lub amunicji jest karana co najmniej 12 latami więzienia. Watson wyznał, że gdy mu o tym powiedziano, pomyślał, że go w ten sposób tylko straszą. Będzie odpowiadał za to z wolnej stopy – mógł wyjść z aresztu, bo wynajęty przez niego kierowca zastawił własne auto.

Watson nie jest jedynym Amerykaninem, który znalazł się w takiej sytuacji. Tyler Wenrich z Wirginii poleciał na Florydę, gdzie wsiadł na pokład statku wycieczkowego, na którym odbywało się wesele jego znajomego. Podczas rejsu zszedł na wyspę Grand Turk, gdzie przyłapano go w posiadaniu dwóch pocisków do legalnie posiadanej broni. Zarówno on, jak i Watson, mają pojawić się w sądzie 7 czerwca. Watson powiedział, że nawiązał kontakt z czterema innymi Amerykanami, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. Ambasada USA na Bahamach ostrzega turystów, żeby nie próbowali wwozić broni i amunicji na terytorium Turks i Caicos – i że nie będzie w stanie im pomóc, jeśli zostaną złapani.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij