Najnowsze wiadomości z kraju

Atak rakietowy na Ukrainę. Polska poderwała myśliwce

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w sobotę o poderwaniu polskich oraz sojuszniczych myśliwców. Jest to reakcja na atak rakietowy Rosji na Ukrainę.

W związku z rozpoczęciem kolejnej fali ataków lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy, aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju – napisało w komunikacie Dowództw Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podkreślono, że „wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione”. Dodano również, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Przed godziną 7:00 pojawił się kolejny komunikat, w którym przekazano, że „ze względy na zmniejszenie poziomu zagrożenia, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej zostało zakończone”.

W sobotę nad ranem alarmy bombowe ogłoszono w kilku ukraińskich obwodach. Ukraińska Prawda przekazała, że dotyczyły one m.in. obwodu chersońskiego, mikołajowskiego, kirowogradzkiego oraz dniepropietrowskiego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij