Rozrywka

Słynna piosenkarka ujawniła, że była molestowana

Słynna piosenkarka Paula Abdul podała do sądu producenta Nigela Lythgoe’a. Twierdzi, że ją molestował.

61-letnia Abdul zaczynała karierę jako choreograf teledysków. Szybko wyrobiła sobie świetną opinię i współpracowała z wieloma znanymi artystami. W 1987 roku postanowiła zostać piosenkarką. Rok później wydała debiutancką płytę Forever Your Girl. Ta okazała się wielkim sukcesem. Cztery single z niej dotarły na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100, a sam album został siedmiokrotną platyną. Jej druga płyta również była bestsellerem, ale od trzeciej jej kariera nieco przycichła. W ostatnich latach odzyskała popularność jako juror w reality show, takich jak American Idol.

W piątek do sądu wyższego Los Angeles wpłynął jej pozew przeciwko 74-letniemu producentowi, z którym współpracowała przy okazji Idola i So You Think You Can Dance, w których była sędzią. Twierdzi, że dwukrotnie padła ofiarą molestowania z jego strony.

Abdul twierdzi, że pierwszy incydent miał miejsce w windzie, podczas kręcenia pierwszych sezonów Idola. Lythgoe miał pchnąć ją na ścianę, dotykać ją po biuście i genitaliach i wepchnąć jej język do gardła. Gdy drzwi windy się otwarły, Abdul miała uciec do swojego pokoju hotelowego i poinformować o sprawie swojego reprezentanta.

Drugi incydent miał mieć miejsce w 2015 roku, gdy była sędzią w So You Think You Can Dance. Przyszła wtedy do jego domu na obiad, myśląc, że zaproszenie ma związek z ich pracą. Wieczorem Lythgoe miał próbować ją pocałować bez jej zgody i twierdzić, że byliby świetną parą. Abdul miała go odepchnąć i od razu wyjść z jego domu. Gwiazda twierdzi też, że Lythgoe miał ją wyzywać i prześladować w inny sposób, miała go również przyłapać, jak obmacywał jej asystentkę. Dodała, że ujawnia to dopiero teraz, bo bała się, że Lythgoe zniszczy jej karierę.

Lythgoe odpowiedział na te zarzuty w oświadczeniu. Stwierdzi w nim, że nic takiego nie miało miejsce, i jest w głębokim szoku, że Abdul – którą uważał za swoją przyjaciółkę – z nimi wystąpiła. Dodał, że Abdul czasami zachowywała się dziwnie, ale nie rozumie, co ją do tego skłoniło – i będzie walczył o swoje dobre imię.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Super Festivals CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij