Wiadomości sportowe z kraju i świata

On jest fenomenalny! Lewandowski z hat-trickiem w meczu z Benficą Lizbona w swoim setnym występie w Lidze Mistrzów

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski zdobył swoją trzecią bramkę w meczu z Benficą Lizbona w 4. kolejce grupy E Ligi Mistrzów. Polski napastnik w 26. minucie otworzył wynik, w 61. podwyższył na 4:1, a w 84. na 5:2.

Lewandowski rozgrywa swój setny mecz w Lidze Mistrzów i jest pierwszoplanową postacią w Monachium. Polak zanotował również asystę przy golu Serge’a Gnabryego, a jego dorobek mógł być jeszcze lepszy. Tuż przed przerwą niespodziewanie jednak zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił Odysseas Vlachodimos.

Łącznie w historii występów w LM ma już 81 trafień, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców od początku tych rozgrywek, czyli od sezonu 1992/93.

Źródło: PAP Autor: wkp/ krys/