Wiadomości sportowe z kraju i świata

Barcelona chce się pozbyć Lewandowskiego. Nie stać ich na nowych graczy

Kierownictwo FC Barcelony zamierza pozbyć się polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, aby do klubu sprowadzić tańszych i młodszych hiszpańskich piłkarzy, twierdzą katalońskie media, przypominając, że kierowany przez Joana Laportę klub boryka się z problemami finansowymi.

Hiszpańscy komentatorzy twierdzą, że “drogi” dla katalońskiego klubu 35-letni Lewandowski miałby zostać zastąpiony nie tylko przez środkowego napastnika, ale Barca chciałaby sprowadzić młodszch i tańszych hiszpańskich graczy występujących na innych pozycjach.

Wydawane w stolicy Katalonii dzienniki “Sport” oraz “Mundo Deportivo” twierdzą, że na celowniku FC Barcelony pojawił się hiszpański napastnik Athletic Bilbao Nico Williams.

Obie redakcje odnotowują dobry sezon w wykonaniu 21-letniego piłkarza z Kraju Basków.

“Ewentualne odejście Lewandowskiego zwiększyłoby margines wydatków na nowych graczy”, napisał dziennik “Sport” przypominając, że polski napastnik nie jest zainteresowany przedwczesnym rozwiązaniem kontraktu, który obowiązuje do 2026 r.

O ile “Sport” twierdzi, że wraz z Williamsem władze FC Barcelony chciałyby sprowadzić z RB Lipsk 26-letniego pomocnika Daniego Olmo, o tyle “Mundo Deportivo” uważa, że na celowniku Katalończyków pojawił się 22-letni pomocnik Villarrealu Alex Baena.

Poniedziałkowy “Mundo Deportivo” zaznacza, że o ile Lewandowski jest bardziej skoncentrowany na “wykańczaniu akcji zespołu, to duet Williams-Baena miałby częściej tworzyć sytuacje do zdobycia gola dla swoich kolegów z drużyny”.

Według hiszpańskiej rozgłośni “Cadena SER” Lewandowski do czasu zakończenia obowiązywania umowy z FC Barceloną do 2026 r. zarobiłby w katalońskim klubie co najmniej 58 mln euro.

Źródło: (PAP) Autor: Marcin Zatyka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij