kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Kupował smartfony, nie płacił rat; usłyszał 35 zarzutów

Wielkopolska policja poinformowała w sobotę, że zatrzymany mieszkaniec gminy Skoki (pow. wągrowiecki) był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za dokonane wcześniej przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zamierzał sprzedawać smartfony, które wyłudził od firmy telekomunikacyjnej.

35 zarzutów dokonania i usiłowania dokonania oszustwa usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Skokach (Wielkopolskie). 30-latek kupował smartfony, nie płacił za nie rat i chciał je sprzedawać dalej.

“Wykorzystując dane osobowe członków rodziny zawierał umowy o świadczenie usług. Kupował w systemie ratalnym smartfony różnych producentów, które wraz z kartą SIM odbierał od kuriera, uiszczając jedynie kwotę pobrania. Mężczyzna nie wywiązywał się ze spłaty rat zawartych w umowie” – podała policja.30-latek nabył w ten sposób siedem telefonów. Naraził firmę telekomunikacyjną na straty w wysokości ponad 25 tys. zł.

“Mężczyzna usiłował wyłudzić kolejne telefony. Zawierał umowy zobowiązując się do zakupu w systemie ratalnym kolejnych 28 urządzeń, usiłując w ten sposób doprowadzić usługodawcę telekomunikacyjnego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Umowy te jednak nie zostały sfinalizowane” – podała policja.

Zatrzymany mężczyzna notowany był za przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przestępstwa narkotykowe, za które odbywał kary pozbawienia wolności. W dniu zatrzymania był poszukiwany do Aresztu Śledczego w Poznaniu w związku z zasądzoną wcześniej karą pół roku pozbawienia wolności za kradzież.

Policjanci odradzają zakup smartfonów od osób nadal spłacających zobowiązania, bądź pochodzących z niejasnych źródeł. Przypominają, że gdy raty kredytów za urządzenie nie są spłacane, wówczas smartfony są blokowane przez operatorów. Blokadzie ulega nie tylko karta SIM, ale całe urządzenie. Usunięcie takiej blokady jest możliwe dopiero po spłaceniu zobowiązań wobec operatora telekomunikacyjnego.

Czytaj więcej:

Zabójstwo 6-letniego chłopca w Gdyni. Policjanci publikują wizerunek podejrzewanego o zabójstwo

Siedział w więzieniu za niewinność. Zastrzeliła go policja

Udawał manekina. Policja zatrzymała pomysłowego złodzieja

13-latka podejrzana o udział w oszustwach „na policjanta”. Wpadła w ręce prawdziwych funkcjonariuszy

Pokuta zamiast mandatu. Policjanci ruszyli z nietypową akcją

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij