Najnowsze wiadomości z kraju

Papież w specjalnym przesłaniu zwrócił się do Polaków. Kazał nam się modlić za świat

Papież Franciszek poprosił w środę Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie: “módlcie się za Kościół i ojczyznę, o pokój na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie”. Mówił też, że największym wrogiem wiary nie jest inteligencja czy rozum, ale lęk.

Zwracając się do Polaków uczestniczących w spotkaniu w Auli Pawła VI papież zaapelował: “Podczas majowych nabożeństw zawierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, a także cierpienia ludzi, którzy są ofiarami wojen”.

“Módlcie się za Kościół i ojczyznę, o pokój na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Niech Maryja, którą sto lat temu Pius XI ustanowił Królową dla całej Polski, wspiera was i prowadzi” – dodał.

W katechezie na temat cnoty wiary Franciszek mówił: “jej wielkim wrogiem nie jest inteligencja, nie jest rozum – jak niektórzy dalej obsesyjnie powtarzają – ale po prostu lęk”.

“Wiara – dodał – jest darem, który trzeba przyjąć i o który należy prosić każdego dnia, aby mógł się w nas odnawiać”.

Papież przypomniał, że 1 maja Kościół obchodzi uroczystość Świętego Józefa Robotnika.

Wezwał wszystkich obecnych: “Nie zapominajmy modlić się o pokój. Módlmy się za narody, które są ofiarami wojny”.

“Wojna jest zawsze porażką, zawsze. Pomyślmy o umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi. Pomyślmy o mieszkańcach Palestyny i Izraela, gdzie trwa wojna, pomyślmy o (ludzie) Rohingja w Birmie i prośmy o pokój. Prośmy o prawdziwy pokój dla tych narodów i dla całego świata. Niestety dzisiaj inwestycjami, które dają największe zyski, są fabryki broni; to straszne zarabiać śmiercią. Prośmy o pokój” – powiedział Franciszek.

 

Źródło: PAP Autor: Z Watykanu Sylwia Wysocka
Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij