Najnowsze wiadomości ze świata

Prezydent: z dwóch głównych baz wojskowych zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Prezydent Kolumbii Gustavo Petro poinformował we wtorek, po zakończeniu kontroli w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii, że z ich magazynów zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG.

Bazy te, to twierdza Tolemaida w departamencie Tolima w środkowej Kolumbii oraz baza 10. brygady kolumbijskich sił zbrojnych na północy kraju.

Prezydent Petro w swym komunikacie o masowych kradzieżach w obu bazach wskazał jako prawdopodobnych ich sprawców “grupy zbrojne działające w Kolumbii, które zaopatrują w broń i amunicję strony zagranicznych konfliktów, w tym rozgrywającego się najbliżej naszego kraju – w Haiti”.

“Do Haiti – dodał – można dotrzeć z bazy 10. brygady szybkimi łodziami motorowymi dosłownie w ciągu kilku godzin”.

Prezydent Kolumbii zakończył swą wypowiedź w sprawie ogromnych ilości broni i amunicji skradzionej z magazynów wojskowych stanowczym stwierdzeniem, że bandy zajmujące się tym procederem “powinny zostać rozbite”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij