Najnowsze wiadomości ze świata

Hakował konta znanych osób na Twitterze. Grozi mu odsiadka do setnych urodzin

77 lat więzienia grozi 23-letniemu obywatelowi Wielkiej Brytanii oskarżonemu o hakowanie kont na Twitterze i inne przestępstwa cybernetyczne; włamywał się na konta prezydentów USA i innych znanych osób – poinformował w środę zajmujący się nowoczesnymi technologiami portal The Record.

Joseph James O’Connor, poddany ekstradycji do USA, musi się też liczyć z grzywną w wysokości 794 tys. USD oraz odszkodowaniami dla poszkodowanych – oskarżenie obejmuje bowiem także stalking wobec nieletniego, kradzież kryptowalut i inne przestępstwa cybernetyczne.

Brytyjczyk przyznał się we wtorek w Nowym Jorku do winy za swój udział w hakowaniu kont w lipcu 2020 roku. Miał należeć do grupy przejmującej konta znanych osób, takich jak Joe Biden, Barack Obama, Jeff Bezos czy Elon Musk. Przyznał się też do innych zarzucanych mu przestępstw – napisał portal.

Po przejęciu konta na Twitterze wysyłał do ofiar wiadomość, że zostanie odblokowane po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, której należało dokonać w bitcoinach. Oferował też “zakup” przejętych kont przypadkowym osobom. Łącznie miał wyłudzić kryptowalutę o wartości 117 tys. USD – podaje portal, powołując się na dane amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij