Najnowsze wiadomości z kraju

Tragedia na Śląsku. Śmierć matki i dwojga dzieci

Według ustaleń śledczych, do śmierci matki i dwojga dzieci w Herbach (pow. lubliniecki) nie przyczyniły się osoby trzecie. Prok. Tomasz Ozimek poinformował w piątek, że czynności na miejscu zdarzenia nadal trwają.

„Obecnie mogę potwierdzić, że do śmierci matki i dwojga dzieci nie przyczyniły się osoby trzecie (…) Na miejscu zdarzenia w dalszym ciągu trwają czynności procesowe. W poniedziałek zapadnie decyzja o formalnym wszczęciu śledztwa. Wtedy też będziemy mogli poinformować w jakim kierunku będzie ono prowadzone” – powiedział dziennikarzowi PAP prok. Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Ciała matki oraz dwojga dzieci w wieku przedszkolnym w mieszkaniu w Herbach znaleziono w czwartek wieczorem. Służby zaalarmował jeden z sąsiadów.

Oględziny miejsca zdarzenia oraz zwłok odbyły się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublińcu oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Ciała zabezpieczono w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, której termin zostanie ustalony w przyszłym tygodniu.

Ojciec dzieci został objęty opieką psychologiczną.

 

Źródło: PAP Autor: Patryk Osadnik
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij