Najnowsze wiadomości ze świata

Chiny wpłyną na wynik wyborów w USA. Mogą wykorzystać popularną aplikację

Zdaniem szefowej wywiadu amerykańskiego, Chiny mogą wpłynąć na wynik tegorocznych wyborów w Stanach Zjednoczonych. W tym celu mogą wykorzystać popularną aplikację TikTok. USA przygotowuje już specjalne przepisy, aby uniknąć takiego obrotu spraw.

Avrill Haines, dyrektor Wywiadu Narodowego w gabinecie prezydenta Joe Bidena mówiła w Izbie Reprezentantów USA o nadchodzących wyborach prezydenckich. Jeden z członków Izby zapytał, czy Komunistyczna Partia Chin może wpłynąć na wynik wyborów, które odbędą się w listopadzie. Wskazał przy tym wykorzystanie przez Chiny popularnej aplikacji TikTok.

Haines odpowiedziała, że nie można wykluczyć takiego scenariusza.

Chiny mogą wpłynąć na wybory w USA w 2024 roku – podkreśliła.

Amerykańskie władze dostrzegają zagrożenie, dlatego kongres zapowiedział już głosowanie nad zakazem korzystania z TikToka na terenie całego kraju. Komisja Energii i Handlu jednomyślnie przyjęła ustawę, która zezwala na działalność aplikacji na terenie Stanów Zjednoczonych, ale pod jednym warunkiem. W takim przypadku chińska firma Byte Dance musiałaby sprzedać ją amerykańskiemu właścicielowi.

Prezydent Joe Biden zapowiedział już, że podpisze taką ustawę. Jeśli Chiny nie przyjmą warunków Amerykanów, dostęp do popularnej aplikacji straci 170 mln użytkowników na terenie USA.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij