Najnowsze wiadomości ze świata

Zepsuta lodówka przyczyną pożaru, w którym zginęło 10 osób

Awaria lodówki doprowadziła do dużych rozmiarów pożaru w Walencji, w efekcie którego śmierć poniosło 10 osób, wynika z raportu hiszpańskiej policji kryminalnej. Do tragicznego zdarzenia doszło 22 lutego w Walencji, w dzielnicy Campanar w zachodniej części miasta.

Według wniosków z raportu opublikowanego w sobotę przez dziennik Levante-EMV przyczyną tragedii był wyciek łatwopalnej substancji chłodniczej z lodówki w jednym z mieszkań.

Zgodnie z tezą śledczych z hiszpańskiej policji kryminalnej pożar wybuchł w efekcie wydostania się izobutanu oraz pojawienia się iskry w tylnej części lodówki.

Wprawdzie policyjni eksperci już kilka dni po pożarze twierdzili, że możliwym źródłem tragedii była awaria jednego z urządzeń elektrycznych, ale nie potrafili określić dokładnej przyczyny pojawienia się ognia.

Dużych rozmiarów pożar wybuchł 22 lutego po południu w jednym z mieszkań w bloku w dzielnicy Campanar. Ogień wskutek wiejącego wówczas silnego wiatru szybko rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki.

W rezultacie tragedii, która doprowadziła do śmierci 10 osób, spłonęło 138 mieszkań. Ich mieszkańcy zostali tymczasowo zakwaterowani w budynkach należących do miasta na osiedlu Safranar.

 

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij