Najnowsze wiadomości ze świata

Rosjanie dziennie tracą 900 ludzi na froncie

Średnia dzienna liczba rosyjskich ofiar wojny na Ukrainie, uwzględniając łącznie zabitych i rannych, wyniosła w kwietniu 899, co jest zgodne z trendem w całym 2024 roku – przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej oceniono, że średnia dzienna liczba rosyjskich ofiar prawdopodobnie ponownie wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy w związku ze wznowieniem operacji ofensywnych we wschodniej Ukrainie, co nastąpiło po lekkim ich spowolnieniu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, od czasu zdobycia Awdijiwki.

Poinformowano, że całkowita liczba rosyjskich ofiar od wybuchu wojny przekracza obecnie 465 tys. “Jest prawdopodobne, że pomimo ogromnego kosztu, jeśli chodzi o ludzkie życie, Rosja w pełni przystosowała swoje siły zbrojne do wojny na wyniszczenie, która przedkłada ilość nad jakością. To poleganie na ilości będzie z pewnością kontynuowane w trakcie całej wojny na Ukrainie i będzie miało długotrwały wpływ na rosyjską armię w przyszłości” – napisano.

Źródło: Autor:
Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje Ukrainę. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij