Najnowsze wiadomości z kraju

Policja zarekwirowała kartę z drona TV Republika

Stołeczna policja zabezpieczyła kartę pamięci z drona TV Republika, który fotografował kamienicę przy ul. Grzybowskiej, gdzie znaleziono ciała czterech osób. Operator nie miał na to pozwolenia prokuratora.

O zdarzeniu poinformowała TV Republika. Wyjaśniła, że we wtorek operator drona robił zdjęcia fasady kamienicy na Woli, w której znaleziono ciała czterech osób.

Zarekwirowano dron i kartę, na której, jak podała TV Republika, były materiały nie tylko miejsca zdarzenia, ale także inne – objęte tajemnicą dziennikarską.

Nadkom. Marta Sulowska z komendy policji na Woli powiedziała PAP, że na miejscu wykonywane były czynności z udziałem prokurator.

“Operator miał zezwolenie na obsługiwanie drona, jednak nie miał pozwolenia od prokuratora na robienie zdjęć czy filmów w miejscu, gdzie trwają czynności” – dodała.

Podkreśliła, że nikt nie został zatrzymany. “Na polecenie prokuratora zabezpieczono kartę pamięci drona” – wyjaśniła.

Na miejscu pojawił się adwokat Andrzej Lew-Mirski. “Stanowiska prokuratury i moje są nieco inne. Jeżeli były tam materiały też z innych miejsc, w których pracowaliście państwo, to miejmy nadzieję, że w tej sprawie będą pobrane tylko te konkretne, o które chodzi prokuraturze” – wskazał.

Prokuratura prowadzi śledztwo w związku ze znalezieniem ciał czterech mężczyzn w opuszczonej kamienicy przy ul. Grzybowskiej na Woli. Zlecono sekcje zwłok. Zatrzymano siedem osób. Trwają przesłuchania.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij