Najnowsze wiadomości z kraju

Biwak, ognisko i śmieci w parku narodowym. „Prostactwo i ignorancja”

Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz biwakowania. Mimo tego dwie osoby rozbiły namiot przy obszarze ochrony ścisłej, zostawiając po sobie śmieci i niedogaszone ognisko. Park narodowy zareagował w stanowczych słowach i opublikował zdjęcia z nielegalnego biwaku.

O sprawie informuje na Facebooku Kampinoski Park Narodowy. Jak wynika z przekazanych informacji, dwie osoby rozbiły namiot i rozpaliły ognisko w strefie ochrony ścisłej w tamtejszym Parku. Na miejscu zostawili po sobie śmieci. Na biwakujących natknął się świadek, który niedozwolone praktyki udokumentował na fotografii.

Na takie coś wytłumaczenia nie ma. To nie tylko bezmyślność, bezczelność, prostactwo i ignorancja. To bardzo niebezpieczne zachowanie w najbardziej zagrożonym pożarowo parku narodowym w Polsce – przekazano w mediach społecznościowych.

„Turyści” rozbili biwak przy obszarze ochrony ścisłej. Pozostawili po sobie sztos śmierci i niedogaszone ognisko! Brak nam słów – dodano.

Regulamin Kampinoskiego Parku Narodowego przewiduje, że na jego terenie można rozpalać ognisko jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. W Kampinoskim Parku Narodowym są to  polany wypoczynkowe: Granica, Jakubów, Lipków, Opaleń, Roztoka, Pociecha, Piaski Królewskie. Zabronione jest również biwakowanie. Regulamin zakłada również, że organizowanie imprez na terenie parku jest możliwe jedynie po otrzymaniu pisemnej zgody dyrektora KPN.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Facebook Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij