Najnowsze wiadomości z kraju

Kobieta została popchnięta podczas spaceru. Wtedy rozegrała się dramatyczna walka o życie

Strażnicy miejscy z Warszawy uratowali życie 68-latce. Kobieta wyszła w godzinach wieczornych na spacer z psem i została przez kogoś popchnięta. Poszkodowana straciła przytomność i przestała oddychać.

W niedzielę około godziny 20:40 do strażników miejskich, którzy przeprowadzali interwencję przy Parku Kazimierzowskim w Warszawie, podszedł mężczyzna. Zaalarmował on, że nieopodal leży nieprzytomna kobieta, która potrzebuje pomocy. Strażnicy udali się na miejsce, gdzie znaleźli nieoddychającą 68-latkę.

Natychmiast przystąpiliśmy do resuscytacji i wezwaliśmy pogotowie ratunkowe – opowiada strażnik Paweł Gerwatowski. Jak dodaje, po kilku minutach u poszkodowanej powróciły funkcje życiowe.

Ułożyliśmy ją w pozycji bocznej bezpiecznej, ale znów straciła przytomność. Powtórzyliśmy resuscytację. Dzięki temu ponownie odzyskała przytomność – przekazał. Przytomna kobieta została zabrana do szpitala.

Strażnicy miejscy usłyszeli od świadków zdarzenia, że 68-latka spacerowała z psem i w pewnym momencie została przez kogoś popchnięta i przewróciła się.

Sąsiadka, która widziała zajście, poinformowała mieszkającą w pobliżu rodzinę poszkodowanej. To oni nas powiadomili – przekazał jeden ze strażników.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij