Najnowsze wiadomości z kraju

Dowódca WOT powołał nowy zespół. Czym jest Grupa Zadaniowa „Honor”?

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej powołał Grupę Zadaniową „Honor”. Jej zadaniem będzie obrona dobrego imienia żołnierzy tej formacji. Grupa ma reagować na „nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów”.

W komunikacie poinformowano, że w związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy Obrony Terytorialnej oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową. Będzie ona reagowała na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów.

Główną misją Grupy Zadaniowej „Honor” jest obrona dobrego imienia żołnierzy OT. Treści szkalujące będą poddane kwalifikacji czynu, a następnie kierowane do sądu.

„Wykorzystując potencjał żołnierzy OT, posiadających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze, oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, wykorzystując kompetencje podwójnego zastosowania (zawód prawnika i służba Ojczyźnie), Terytorialsi będą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów” – czytamy w komunikacie. Na pilne ogłoszenie dla żołnierzy OT o zgłaszanie się do grupy zadaniowej, odpowiedziało kilkadziesiąt osób.

W nowym zespole znaleźli się prawnicy, studenci oraz były policjant, który w swojej poprzedniej służbie zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji. Za koordynację prac zespołu odpowiada Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT, a wykonywanie obowiązków na rzecz grupy zadaniowej, będzie dodatkowo gratyfikowane punktowo w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA oraz uwzględnione w opiniowaniu żołnierzy.

Rzecznik WOT podkreślił, że głównymi zadaniami grupy będą nie tylko reakcje na „ewidentnie szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych”, ale również wyszukiwanie treści w social mediach, oraz w komentarzach pod artykułami czy postami.

Żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz członkowie ich rodzin, w przypadku kierowania wobec nich gróźb karalnych, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, oferowanej przez przedstawicieli wolnych zawodów prawniczych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. WOT

Polecane artykuły

0 0

Prezydent o programie Nuclear Sharing: deklarujemy gotowość

0 0

Miłośniczka kryminałów zatrzymana podczas… włamania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij