Najnowsze wiadomości z kraju

Boże Ciało to “wyznanie wiary, symbol wolności religijnej i wolności Polaków w ogóle”

Boże Ciało w polskiej historii było wyznaniem wiary, a jednocześnie uroczystość ta jest związana z naszą kulturą i tradycją. Procesje były symbolem wolności religijnej, a także wolności Polaków w ogóle – mówił na antenie Polskiego Radia 24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Wypowiadający się dla PAP  ks. Paweł Kłys z archidiecezji łódzkiej przypomniał z kolei, iż podczas tegorocznych uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni powinni modlić się w intencji jak najszybszego ustania epidemii koronawirusa.

Boże Ciało to dla katolików przede wszystkim akt ugruntowania i podkreślenia wiary, a procesje wokół kościołów i miejsc charakterystycznych w poszczególnych miejscowościach są tej wiary
manifestacją – mówił rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej ksiądz Paweł Kłys.

“W tym roku w Boże Ciało, podczas mszy i procesji powinniśmy modlić się przede wszystkim o zakończenie pandemii koronawirusa na całym świecie” – powiedział PAP ksiądz Kłys.

Ponadto, jak zaznaczył duchowny, szczególnie podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie powinniśmy zapominać o chorych. “Módlmy się za tych, którzy przebywają w szpitalach i na kwarantannie oraz za tych, który walczą z pandemią: za lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel medyczny” – podkreślił rzecznik archidiecezji łódzkiej.

Ksiądz Kłys przypomniał również, że uczestników mszy i procesji obowiązują zalecenia władz sanitarnych i kościelnych. Wierni muszą utrzymywać dystans pomiędzy sobą. W kościołach i podczas
uroczystości na zewnątrz należy też pamiętać o zakrywaniu nosa i ust.

Źródło: Stefczyk.info za PAP i PR24 Autor: red/ Hubert Bekrycht (PAP)
Fot. ac

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij