Najnowsze wiadomości z kraju

Jacek Kurski kpi z Tuska. “Chciał mnie w kraju, to mnie ma”

Od lat 90. Europa przechodzi w ręce ideologów, którzy prą do stworzenia superpaństwa z ograniczaniem konkurencji, rozwoju, a przede wszystkim wolności – powiedział Jacek Kurski, b. prezes TVP w czwartkowym wywiadzie udzielonym “Dziennikowi Gazecie Prawnej”.

Kurski, zapytany przez dziennik o to, czy tęskni za telewizją, którą pożegnał niecałe dwa lata temu, odparł, że “nie ma do czego”. “Tamta telewizja została zniszczona w akcie niebywałej zemsty i nienawiści koalicji 13 grudnia” – powiedział. Jak wskazał, przykłady z ostatnich dni to “wielki” koncert na dwudziestolecie Polski w Unii Europejskiej na pl. Piłsudskiego, który miał 645 tys. widzów. “Za moich czasów takie wydarzenia nie spadały poniżej 3 mln” – powiedział.

Zapytany, czy zapewniał kierowanej przez siebie telewizji niezależność od polityki, odpowiedział, że zapewniał “niezależność w sensie możliwości normalnego funkcjonowania”.

Podkreślił, że za prezesury Juliusza Brauna telewizja była petentem, nie była traktowana przez polityków poważnie, przez co uległa zapaści. “Nikt nie traktował Juliusza Brauna czy Janusza Daszczyńskiego poważnie” – uważa. Dopiero “twardy polityk z doświadczeniem, nazwiskiem, ale też wizją i pomysłem, który jest po imieniu z każdą ważną osobą w naszym kraju”, mógł zapewnić tej instytucji podstawowe narzędzia do funkcjonowania. “Wszystkie opowieści, że jakiś profesor czy autorytet moralny będzie dobrym prezesem telewizji, są bardzo naiwne” – oświadczył Kurski.

Indagowany, czym zamierza się zająć w Parlamencie Europejskim, do którego kandyduje, stwierdził: “musimy zatrzymać fatalny trend polegający na uprowadzeniu Europy przez doktrynerów”. “Od lat 90. Europa przechodzi (…) w ręce ideologów, którzy prą do stworzenia superpaństwa z ograniczaniem konkurencji, rozwoju, a przede wszystkim wolności. To europejskie szaleństwo” – zaakcentował.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij