Zwłoki w lesie poszukiwany morderca Najnowsze wiadomości z kraju

Zwłoki w lesie. To nie jest poszukiwany morderca

Zwłoki w lesie. To nie jest poszukiwany morderca

Zwłoki mężczyzny znalezione w lesie 14 października w miejscowości Żuraw koło Częstochowy nie należą do Jacka Jaworka – powiedział we wtorek PAP prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie po przeprowadzonych badaniach DNA.

Sekcja zwłok mężczyzny została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

“W trakcie tej sekcji były pobrane próbki materiału biologicznego do badań identyfikacyjnych DNA. Otrzymaliśmy wyniki badań porównawczych, z których wynika, że profil DNA tego mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione w miejscowości Żuraw nie jest zgodny z profilem DNA Jacka Jaworka, poszukiwanego w sprawie potrójnego zabójstwa” – wyjaśnił prokurator Ozimek. Do zbrodni doszło 10 lipca 2021 r. w Borowcach koło Częstochowy. Według ustaleń śledczych Jaworek zastrzelił brata, bratową i 17-letniego bratanka.

Natomiast w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w lesie, prokurator dodał, że zostało wszczęte śledztwo w kierunku zabójstwa. “Potrzebne są dodatkowe wyniki badań z zakresu toksykologii i histopatologii i dopiero wtedy biegli wydadzą opinię dotyczącą przyczyn zgonu” – stwierdził rzecznik prokuratury.

“Na chwilę obecną biegli nie odnieśli się wprost, jaka jest przyczyna zgonu” – powiedział. Nie stwierdzili podczas badań, które były przeprowadzone w trakcie sekcji, jakichś obrażeń mogących skutkować śmiercią mężczyzny – dodał.

Czytaj więcej:

Kolejny dzień obławy w Gdyni. Jest Europejski Nakaz Aresztowania wobec Grzegorza Borysa

Źródło: PAP Autor: Maciej Świerzy
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij