Kraj

Kolejny dzień obławy w Gdyni. Jest Europejski Nakaz Aresztowania wobec Grzegorza Borysa

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa – poinformowała prokuratura. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym między Chwarznem a Karwinami w Gdyni, trwa obława na 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej. Policja prosi, by nie wchodzić do lasów w rejonie poszukiwań.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk powiedziała PAP, że sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa. “W związku z tym śledztwem na chwilę obecną nie mamy do przekazania więcej informacji” – dodała prokurator Wawryniuk.

We wtorek od rana funkcjonariusze policji przeszukują w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się miedzy dzielnicami Gdyni – Chwarznem a Dąbrową. Policyjne radiowozy stoją na ul. Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie, jak w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście.

“Z uwagi na prowadzone czynności poszukiwawcze w konkretnym miejscu apelujemy, by przez najbliższe godziny nie wchodzić do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego między gdyńskimi dzielnicami Karwiny i Chwarzno” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa KWP w Gdańsku kom. Karina Kamińska.

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez środek którego biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych – lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek rano.

Zobacz też:

Trwa obława na Grzegorza Borysa. Ważny apel policji

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij