Najnowsze wiadomości ze świata

Złapano zamachowca z Chicago. Internauci twierdzą, że był zwolennikiem Antify

Policja z Chicago złapała mężczyznę, który na paradzie z okazji Dnia Niepodległości zastrzelił 6 osób i zranił 30 kolejnych. W internecie pojawiły się doniesienia, jakoby był zwolennikiem Antify.

Jak informowaliśmy wcześniej, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w chicagowskiej dzielnicy Higland Park. Zamachowiec otworzył ogień z dachu ok. 10:52 rano, strzelając z karabinu do tłumu zabił sześć osób i zranił ok. 30 kolejnych. Wśród ciężko rannych było dziecko.

Policja szybko ujawniła zdjęcie podejrzanego oraz samochodu, którym się poruszał, srebrnej Hondy Fit. Kilka godzin później pojazd został zauważony przez jednego z policjantów w północnej części miasta. Po krótkim pościgu policjantom udało się go zatrzymać i aresztować kierowcę, który nie stawiał oporu w trakcie aresztowania. Ujawniono, że był nim 21-letni Robert Crimo III.

Internauci odkryli, że Crimo był raperem, używał pseudonimu Awake the Rapper. Na swoim kanale na Youtube, który został z nieznanych powodów usunięty przed zamachem, publikował mocno niepokojące nagrania. Jedno przedstawiało go, gdy siedzi w pustej sali lekcyjnej, ubrany w hełm i kamizelkę taktyczną, w tym samym nagraniu są również animowane sceny pokazujące masakrę. W jeszcze innym można było dostrzec artykuł prasowy poświęcony Lee Harveyowi Oswaldowi, zabójcy Kennediego. Pojawiły się także doniesienia, że był członkiem internetowej grupy dyskusyjnej o śmierci, na której opublikował nagranie przedstawiające dekapitację.

Pojawiły się także doniesienia, że miał być zwolennikiem radykalnej lewicy. W mediach społecznościowych krążą zdjęcia, rzekomo wzięte z jego mediów społecznościowych, na których widać, jak wyciąga w górę zaciśniętą pięść – to popularny wśród lewicy symbol. Na innym zdjęciu widać jego rzekomy tatuaż, różę trzymaną w zaciśniętej pięści – kolejny popularny lewicowy symbol. Na jego Instagramie miało również znaleźć się logo antify. Pojawiły się także zdjęcia, na których bierze udział w jakiejś prawicowej manifestacji, przebrany za Waldo – postać z popularnej serii zagadek wizualnych. Jego media społecznościowe zostały usunięte po upublicznieniu jego tożsamości, więc weryfikacja tych doniesień jest obecnie niemożliwa.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Beast, Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij