Najnowsze wiadomości z kraju

Wpadka Trzaskowskiego na Twitterze. Internauci zauważyli na zdjęciu coś, co umknęło prezydentowi

Do Polski przyszła prawdziwa zima, a wraz z nią śnieg, który potrafi utrudnić życie kierowcom. Tak było m.in. w stolicy Polski, gdzie – jak zapewnił prezydent Rafał Trzaskowski – trwają prace nad poprawą stanu dróg. Pamiętliwi internauci zwrócili jednak uwagę na zdjęcie, jakie zamieścił włodarz. Okazało się, że było publikowane już rok temu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed nadejściem zimy i w wielu miejscach w Polsce zapowiadano opady śniegu. Prognozy sprawdziły się m.in. w Warszawie, gdzie drogi pokrył biały puch.

Ze względu na warunki atmosferyczne na ulice stolicy wyjechały sprzęty Zarządu Oczyszczania Miasta, a ich pracę relacjonował na Twitterze prezydent miasta.

„Od wczesnych godzin rannych pracujemy nad zapewnieniem przejezdności ulic Warszawy. 170 posypywarek Zarządu Oczyszczania Miasta działa na 1600 km dróg, którymi kursują miejskie autobusy. 42 pługopiaskarki oczyszczają mosty, wiadukty, podjazdy i zjazdy we wszystkich dzielnicach” – pisał w niedzielę Rafał Trzaskowski.

„Cały czas monitorujemy sytuację i reagujemy na bieżąco” – dodał polityk, apelując o ostrożność na drogach. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze” – podkreślił.

Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym widać pojazd odśnieżający ulicę. Na dobór fotografii zwrócili uwagę internauci. Zauważyli oni, że była ona wykorzystywana już w ubiegłym roku, przy okazji informowania o odśnieżaniu dróg.

„To szacun za tempo, skoro reagowanie na bieżąco wygląda tak, że wrzucasz fotę sprzed roku. 365 dni i udało się ogarnąć temat. Brawo!” – czytamy w jednym z komentarzy.

Fotografia, którą Trzaskowski dołączył do niedzielnego wpisu na Twitterze, była już wykorzystywane, gdy Zarząd Oczyszczania Miasta informował o walce z zaśnieżonymi ulicami w sezonie zimowym 2021/22: http://https://zom.waw.pl/ulice/odsniezanie

W danych, do których dołączono wspomniane zdjęcie czytamy, że „sezon zimowy 2021/22 to 38 wyjazdów posypywarek”.

„Pierwszy raz wysyłaliśmy je do akcji 27 listopada 2021, ostatni – 3 kwietnia tego roku” – czytamy dalej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. pixabay/Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij