Wiadomości sportowe z kraju i świata

Sędzia uderzył piłkarza. Arbitra czeka surowa kara za „brutalne zachowanie”

Meksykańskiego arbitra Fernando Hernandeza Gomeza czeka długa przerwa od sędziowania. Komisja dyscyplinarna uznała, że „brutalnie zachował” się wobec argentyńskiego piłkarza i zawiesiła go na 12 meczów. To kara za uderzenie zawodnika kolanem w krocze.

Okazuje się, że nie tylko piłkarze mają problemy z opanowaniem emocji na boisku. Tym razem nerwów na wodzy nie utrzymał sędzia Fernando Hernandez Gomez. W 64. minucie meczu Club America – Leon żółtą kartkę obejrzał kolumbijski zawodnik drużyny gości Stiven Barreiro. Z decyzją arbitra nie zgadzał się jego klubowy kolega Lucas Romero. Zawodnik protestował, podbiegając bardzo blisko meksykańskiego sędziego, na co ten odpowiedział uderzeniem kolana w krocze piłkarza.

Zachowaniem Hernandeza Gomeza zajęła się komisja dyscyplinarna. Cios jaki zadał piłkarzowi zinterpretowano jako „brutalne zachowanie”. W związku z tym został zawieszony na 12 spotkań.

Podczas meczu Club America – Leon gorąco było także przy linii bocznej boiska. Po spotkaniu na dwa mecze zostali zawieszeni trenerzy obu drużyn. Szkoleniowcy przepychali się przy ławkach rezerwowych, a trener gości schodził do szatni z podartą koszulką. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS