Najnowsze wiadomości z kraju

Potężna kompromitacja prezydenta Trzaskowskiego. Miliarder Elon Musk skomentował jego pomysły

Elon Musk skomentował rozporządzenie prezydenta stolicy dotyczące “świeckości urzędów”, którego celem jest “nieeksponowanie krzyży” w przestrzeni publicznej. 

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Warszawy krzyż będzie zakazany w urzędzie miejskim.

– Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach – tak rozporządzenie Trzaskowskiego opisywała Gazeta Wyborcza. Religijna krucjata jednego z liderów Platformy Obywatelskiej była szeroko opisywana w mediach w Polsce i za granicą.

Do pomysłu włodarzy stolicy odniósł się także bardzo popularny influencer Ian Miles Cheong, który napisał na portalu X: “Poland is becoming extremely woke”, co można przetłumaczyć jako: “Polska staje się ekstremalnie lewicowa” (więcej o tym, czym jest “woke”). Słowa Cheonga, którego konto obserwuje ponad milion osób, wywołały bardzo dużą reakcję w sieci.

Wpis skomentował nawet właściciel portalu X, Elon Musk:

– Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd – napisał miliarder.

Więcej o warszawskiej wojnie z religią i krzyżem:

Prezes IPN-u odpowiada Trzaskowskiemu. “W tym gabinecie, w tej instytucji, w Warszawie, krzyż będzie nadal wisiał”

Źródło: Stefczyk.infoi Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij