senator Najnowsze wiadomości z kraju

Parlamentarzyści odebrali zaświadczenia. Senator zaskoczył wszystkich swoim strojem

W piątek senatorowie uroczyście odebrali zaświadczenia o wyborze do Senatu XI kadencji. Wśród odświętnie ubranych parlamentarzystów uwagę zwrócił jeden z nich, a dokładnie Jan Wincenty Hamerski. Senator odbierał swoje zaświadczenie w stroju bacy.

W piątek o godzinie 12 w gmachu Senatu odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń senatorom, którzy zostali wybrani w niedawnych wyborach parlamentarnych. W wydarzeniu wziął udział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) Sylwester Marciniak. Podkreślił on, że październikowe wybory były historyczne, na co wpływ miała rekordowa frekwencja w dziejach III RP.

W wyborach do Senatu udział wzięło 21 mln 944 tys. 884 Polek i Polaków, frekwencja wyborcza wyniosła 74,31 proc. – powiedział Marciniak.

Spośród polityków biorących udział w uroczystości, szczególnie wyróżniał się jeden z nich. Podczas gdy większość postawiła na klasyczny ubiór, Jan Wincenty Hamerski pojawił się w stroju bacy. Senator z pewnością nie zaskoczył tych, którzy podczas kampanii wyborczej widzieli jego materiały  . Na banerach można było zobaczyć Honorowego Prezesa Związku Podhalan właśnie w góralskim stroju.

Przypomnijmy, że najwięcej mandatów w izbie wyższej parlamentu przypadło Koalicji Obywatelskiej – 41. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało 34 senatorów, a Trzecia Droga 11. Natomiast Lewica zdobyła 9 mandatów.

W Senacie XI kadencji znalazł się m.in. były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar i Waldemar Pawlak, którzy w przeszłości piastował urząd premiera. Mandaty uzyskali także byli posłowie – Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna czy Magdalena Biejat.

Zobacz też:

Szykuje się nowa większość parlamentarna? “Niektórym wydaje się, że mają pełnię władzy nad wszystkimi swoimi posłami

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij