Greta Thunberg Najnowsze wiadomości ze świata

Greta Thunberg znowu w rękach policji. Tym razem aresztowano ją w Londynie

Jak informuje agencja Reutera, Greta Thunberg została aresztowana przez że londyńską policję. Zatrzymanie aktywistki klimatycznej ma związek z nawoływaniem do protestów. Szwedka po raz kolejny w tym roku wpadła w ręce policji

Aktywistka klimatyczna nawoływała w Londynie do sprzeciwu wobec przedsiębiorstwom naftowym i gazowym. Na nagraniach, które trafiły do sieci, widać Gretę Thunberg z plakietką z napisem: „Oily Money Out”. 20-letnią Szwedkę zatrzymali funkcjonariusze, którzy następnie zaprowadzili ją do policyjnej furgonetki.

Greta Thunberg już po raz kolejny w tym roku została aresztowana przez policję. Do podobnych wydarzeń doszło w konsekwencji jej protestów w Szwecji, Norwegii i Niemczech. W lipcu tego roku sąd w Malmoe skazał ją w związku z protestem w porcie naftowym zlokalizowanym w tym mieście. Thunberg ukarano na karę grzywny za celowe nieposłuszeństwo wobec policji. Sprawa dotyczyła uniemożliwienia przez 20-latkę i 19 innych aktywistów wjazdu ciężarówek z cysternami do portu naftowego. Gdy policja poprosiła ją o opuszczenie miejsca, kobieta odmówiła. W związku z niezastosowaniem się do poleceń funkcjonariuszy została usunięta siłą i zatrzymana.

Szwedzka aktywistka klimatyczna zasłynęła cotygodniowymi protestami przed parlamentem swojego kraju w 2018 roku. Tygodnik „Time” uznał ją za Człowieka Roku 2019.

Zobacz też:

Niemiecka policja zatrzymała Gretę Thunberg

Greta Thunberg skazana. Tak kończy się nieposłuszeństwo

Źródło: stefczyk.info/na podst.pr24 Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij