Najnowsze wiadomości z kraju

Do poszukiwań Grzegorza Borysa dołączają celebryci. Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę

Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę

Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu Grzegorza Borysa. Trwa szósty dzień obławy na mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 6-letniego syna. Przy okazji postanowił o sobie przypomnieć absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Sochaczewie. Były funkcjonariusz milicji obywatelskiej i warszawskiego oddziału ZOMO, poinformował w mediach społecznościowych o nagrodzie dla osoby, która wskaże “żywego lub martwego” Grzegorza Borysa. 

– W związku z brakiem efektywnego działania ze strony policji i innych służb biorących udział w poszukiwaniach podejrzanego o zabójstwo 6-letniego dziecka, którego ciało zostało odnalezione w mieszkaniu na terenie Gdyni wraz z zabitym psem Grzegorza Borysa. Mając na uwadze bardzo duże doświadczenie w poszukiwaniach osób ściganych na terenie Polski i poza jej granicami, Biuro Rutkowski podejmuje w dniu dzisiejszym operację specjalną poszukiwań zbiega-podejrzanego o zabójstwo, Grzegorza Borysa. Za wskazanie żywego lub martwego nagroda Biura Rutkowski w wysokości 50 tys. zł – można przeczytać na profilu w mediach społecznościowych Krzysztofa Rutkowskiego.

Obława trwa

Służby cały czas kontynuują poszukiwania 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej Grzegorza Borysa, podejrzewanego zabójstwo 6-letniego syna. Do morderstwa doszło w Gdyni Fikakowie w piątek rano.

Sierż. sztab. Piotr Pawłowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował PAP w środę po godz. 7, że działania prowadzone we wtorek nie przyniosły przełomu w poszukiwaniach.

– Poszukiwania prowadzone były zarówno z lądu, jak i z powietrza. Do akcji zaangażowano przewodników z psami i leśników. Działania cały czas trwają – podkreślił.

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez jego środek biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren to głownie pagórkowaty, gęsty las. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych – lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

We wtorek wieczorem nad lasem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego latał śmigłowiec wielozadaniowy, na lądzie teren przeczesywało kilkuset funkcjonariuszy.

Środa jest szóstym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

Do zbrodni doszło w piątek rano w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie.

Zobacz:

Kolejny dzień obławy w Gdyni. Europejski Nakaz Aresztowania

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij