Najnowsze wiadomości ze świata

Żydzi omyłkowo ostrzelali własnych żołnierzy. Pięciu zginęło

Pięciu izraelskich żołnierzy zginęło w środę w Dżabalii na północy Strefy Gazy w wyniku omyłkowego ostrzału ze strony własnych wojsk – poinformowała w czwartek w komunikacie armia izraelska.

Według wstępnego dochodzenia do incydentu doszło w rejonie, w którym operowały izraelskie siły pancerne, a grupa żołnierzy brygady spadochronowej zajęła pozycje w jednym z pobliskich gmachów.

Kilka godzin później inna grupa spadochroniarzy dotarła do tej samej lokalizacji i powiadomiła oddziały pancerne, że wchodzi do budynku. Osłaniający ich czołgiści dostrzegli w jednym z okien lufę działa. Uznali, że należy do przeciwnika i oddali dwa strzały – podał portal Times of Israel.

Incydent jest dalej badany – przekazała armia.

Wojska izraelskie wkroczyły do Strefy Gazy po październikowym ataku terrorystycznej organizacji palestyńskiej Hamas na Izrael, podczas którego napastnicy zabili około 1200 osób, głównie cywilów, i uprowadzili ponad 240 do Strefy

Źródło: PAP Autor:
Fot. EPA/ATEF SAFADI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij