Żydowska organizacja oskarżyła Gazetę Wyborczą o…antysemityzm Publicystyka

Żydowska organizacja oskarżyła Gazetę Wyborczą o…antysemityzm

Po wygranym przez polską reprezentację meczu z Izraelem wiele organizacji żydowskich oburzyło nazwanie go przez PZPN pogromem, co ich zdaniem było aktem antysemityzmu. Tym razem za to samo w kłopoty wpadł serwis sportowy należący do Agory.

GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!” – napisano na jednym z twitterowych kont prowadzonych przez PZPN po meczu z Izraelem. To niewinne w sportowym kontekście sformułowanie nie spodobało się wielu przedstawicielom organizacji żydowskich. Pod adresem PZPN padły oskarżenia o antysemityzm a o całej sprawie szeroko opowiadały izraelskie media.

Wpis PZPNu skrytykowała również dziennikarka Wyborczej Estera Flieger. „Słowo pogrom w kontekście meczu Polska-Izrael nie jest neutralne” – pisała na Twitterze – „Nie można było użyć innego?”.

Słów dziennikarki GW nie wziął sobie najwyraźniej do serca Konrad Ferszter, który na należącym do Angory portalu sport.pl. Dziennikarz zamieścił na nim artykuł o przegranym z Hiszpanią 5 do 0 meczu reprezentacji Polski U-21. Zatytułował go bowiem „Polacy brutalnie wybudzeni ze snu o igrzyskach. Przepaść i pogrom w meczu z Hiszpanią”.

Na użycie słowa na P zwrócił uwagę środkowoeuropejski oddział organizacji żydowskiej AJC, która na swojej stronie przedstawia się jako „wiodąca żydowska organizacja adwokacka, z nieporównywalnym dostępem do członków rządu, dyplomatów i innych światowych przywódców” która „wpływa na politykę i opinie w najważniejszych sprawach: walce z rosnącym antysemityzmem i ekstremizmem, dbanie o miejsce Izraela na świecie i ochronę praw i wolności wszystkich ludzi”.

“Kiedy Polska wygrała mecz z Izraelem, krytykowaliśmy użycie słowa “pogrom” przez PZPN.” – napisali na swoim koncie na Twitterze –  Teraz polska reprezentacja przegrała z Hiszpanią, a jedno z czołowych czasopism, “Gazeta Wyborcza”, nazywa to “pogromem”. Nieakceptowalne słowo, nieakceptowalne podwójne standardy”

Czy Agora przeprosi za antysemityzm swojego pracownika?

Źródło: Twitter Autor: Wiktor Młynarz
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij