Wiadomości sportowe z kraju i świata

Zwycięzca Tour de Pologne odda swoją nagrodę. Tysiące trafią do ofiar powodzi

Matej Mohorić zdecydował się przekazać całą nagrodę za zwycięstwo w Tour de Pologne na rzecz ofiar powodzi w swojej ojczyźnie. Słoweński kolarz przyznał, że podczas ostatniego etapu wyścigu towarzyszyła mu myśl o wszystkich ofiarach.

Podczas ostatniego etapu jubileuszowego 80. Tour de Pologne Mohorić bronił pozycji lidera. Na lotnej premii w Wilamowicach kolarz zapewnił sobie zwycięstwo wyprzedzając Portugalczyka Joao Almeidę. Wygrana w klasyfikacji generalnej oznacza dla Słoweńca nagrodę w wysokości 14 tys. euro. Mohorić inkasował również premie za poszczególne etapy, co daje mu łączny zysk około 25 tys. euro (ok. 110 tys. zł).

Zwycięzca 80. edycji Tour de Pologne zdecydował już co zrobi z nagrodą. Poinformował, ze całość przekaże ofiarom powodzi w swojej ojczyźnie.

Bardzo współczuję wszystkim ofiarom. Myśl o nich towarzyszyła mi w czasie ostatniego etapu – powiedział.

Po tym, co stało się dziś, moje myśli są ze wszystkimi w Słowenii, którzy stracili życie i całe swoje domy. To straszne. Trudno było mi skupić się na wyścigu. Całą nagrodę z tego wyścigu przekażę ofiarom powodzi. Chcę pomóc tak bardzo, jak mogę, także finansowo – dodał Mohorić.

Słowenia mierzyła się w ostatnich dniach z burzami i katastrofalnymi powodziami. Kilka miejscowości znalazło się pod wodą, co doprowadziło do zniszczenia mostów. W wyniku załamania pogody zginęły co najmniej trzy osoby.

Źródło: stefczyk.info/na podst.sport.tvp Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij