zwłoki noworodka Najnowsze wiadomości z kraju

Zwłoki noworodka znalezione na balkonie w Gdyni. Rodzice usłyszeli zarzuty

Zarzuty znieważenia zwłok usłyszała w niedzielę para obywateli Ukrainy po tym, gdy na balkonie w mieszkaniu w Gdyni, w którym mieszkali, ujawniono zwłoki noworodka w foliowym worku – poinformowała prokuratura.

Zwłoki noworodka znalezione na balkonie w Gdyni. Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w niedzielę, że ze wstępnej opinii biegłego po sekcji zwłok noworodka płci męskiej, urodzonego prawdopodobnie pod koniec ósmego miesiącu ciąży, wynika, że po urodzeniu noworodek prawdopodobnie nie oddychał lub oddychał bardzo krótko.

“Biegły we wstępnej opinii nie może się wypowiedzieć, czy noworodek urodził się żywy, bo żeby stwierdzić przyczynę śmierci, muszą najpierw zostać przeprowadzone badania histopatologiczne z zabezpieczonych w trakcie sekcji wycinków narządów wewnętrznych. Dopiero po tych wynikach będzie mógł się wypowiedzieć na temat mechanizmów i przyczyny śmierci. Co istotne, w czasie badania biegły nie stwierdził zmian urazowych w powłokach ciała. Mowa o narządach wewnętrznych ani w kośćcu. Czyli nie stwierdził u niemowlęcia żadnych obrażeń ciała, które wskazywałyby na jakiś mechanizm powiązany z jego zgonem” – dodał prokurator Duszyński.

Po uzyskanej wstępnej opinii w sprawie zgonu noworodka Prokuratura Rejonowa w Wejherowie, która prowadzi postępowanie, postawiła obojgu rodzicom noworodka, 44-letniej obywatelce Ukrainy i jej 43-letniemu partnerowi, też obywatelowi Ukrainy, zarzut znieważenia zwłok poprzez umieszczenie ciała w foliowych workach na balkonie mieszkania w Gdyni. Obojgu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Oboje nie przyznali się do zarzutu. Zostali objęci dozorem policyjnym i mają zakaz opuszczania kraju.

W piątek na balkonie jednego mieszkań w Gdyni Pustkach Cisowskich ujawniono zwłoki noworodka. Według wstępnych informacji dziecko miała urodzić 44-letnia obywatelka Ukrainy. Zatrzymała ją policja. Funkcjonariusze zatrzymali też partnera kobiety, 43-letniego mężczyznę. Dziecko leżało w worku na balkonie. W mieszkaniu na Pustkach Cisowskich w Gdyni wcześniej mieszkała zatrzymana kobieta.

_____________________

Przypominamy!

Jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś złego, lub wiesz, że życie jakieś osoby jest zagrożone, nie wahaj się dzwonić pod numer alarmowy 112. Postaraj się przekazać służbom ważne informacje, czyli np. lokalizację i stan osoby, która potrzebuje pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma czas!

Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Zobacz także:

Ojczym pobił 2-letnią dziewczynkę. Dziecko zmarło

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij