kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Zużyte opony, znicze i wieńce cmentarne. Stalker miesiącami prześladował kobietę

Na wniosek śledczych sąd aresztował tymczasowo 54-latka, który przez kilka miesięcy prześladował mieszkającą w gminie Byczyna kobietę. Pod koniec sierpnia zranił nożem właściciela posesji, na którą bezprawnie wtargnął. Teraz grozi mu do 20 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, od stycznia do sierpnia tego roku jedna z mieszkanek gminy Byczyna była systematycznie nękana przez 54-latka.”Sprawca utrudniał kobiecie dojazd do pracy przez układanie zużytych opon na drodze dojazdowej, układał też na tej drodze ostre przedmioty, czym spowodował uszkodzenie opon. Stalker w porach nocnych wchodził na teren prywatnej posesji kobiety, gdzie uszkodził basen ogrodowy, szybę okienną, a także pozostawił na posesji znicze i wiązankę cmentarną” – wylicza policja.

W ostatnim dniu sierpnia stalker ponownie wszedł na posesję swojej ofiary. Właściciel domu chciał ująć napastnika na gorącym uczynku, jednak ten ranił go nożem. Po tym zdarzeniu policjanci zatrzymani podejrzanego. W jego domu znaleziono dokumenty, które wyniósł ze swojego miejsca pracy, choć nie miał do tego uprawnień.

Na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy. Jak informuje KWP w Opolu, grozi mu do 20 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij