Publicystyka

Żukowska przyrównała Żołnierzy Wyklętych… do OUN-UPA: “Mordowali mniejszości na ówczesnych Kresach”

Anna Maria Żukowska była gościem w programie “Woronicza 17”, gdzie poruszyła temat Żołnierzy Wyklętych. Była rzecznik Lewicy porównała ich do band OUN-UPA.

Żołnierze Niezłomni od zawsze stanowili ogromny problem zarówno dla komunistycznych PRL, jak i dla współczesnej polskiej lewicy. Dlatego te co jakiś czas politycy czy sympatycy lewej strony politycznej starają się zdyskredytować żołnierzy antykomunistycznego podziemia, przypinając im łatkę zbrodniarzy czy antysemitów.

Tym razem głos ws. Wyklętych zabrała Anna Maria Żukowska. Posłanka pokusiła się o skandaliczne przyrównanie do… zbrodni dokonywanych przez banderowców.

Relacje między Polską a Ukrainą są napięte. Mamy bardzo mocne napięcia historyczne. Jest kwestia rzezi wołyńskiej, jest kwestia band UPA, które przez odpowiednik ukraińskiego IPN są gloryfikowane. Ale z drugiej strony my też gloryfikujemy Żołnierzy Wyklętych, którzy mniejszości białoruskie czy ukraińskie mordowali na ówczesnych Kresach – stwierdziła parlamentarzystka.

Uwagę na jej słowa zwrócił Marek Suski, który ocenił je jako skandaliczne. Jednak Żukowska opierała się przy swoim zdaniu twierdząc, iż w jej ugrupowaniu “rozróżnia się bandytów jak ‘Ogień’ czy ‘Kuraś’ od ludzi szlachetnie walczących”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij