Najnowsze wiadomości z kraju

Zrobił wszystko, by nadal była przy nim. Niepełnosprawny 13-latek uratował swoją mamę

13-letni Wiktor z Woli – uczeń Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie – uratował mamę, która straciła przytomność z powodu przewlekłej choroby – poinformowało w poniedziałek Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

W ubiegłym tygodniu, kiedy jego mama straciła przytomność, Wiktor zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał karetkę, postępował też zgodnie z instrukcjami dyżurnego, m.in. ułożył mamę w bezpiecznej pozycji.

“Ocknęłam się dopiero w szpitalu. Gdyby nie szybka reakcja syna, mogłoby dojść do tragedii. Jestem bardzo dumna z syna, uratował mnie” – opowiada mama Wiktora.

O całym zdarzeniu jego wychowawczyni dowiedziała się w trakcie przypadkowej rozmowy z mamą. Wiktor sam w szkole o niczym nie opowiedział, bo uważał, że nie zrobił nic wyjątkowego.

Chłopca nagrodziła starosta Barbara Bandoła, która podziękowała mu wspólnie z dyrektorem szkoły Grzegorzem Kuczerą. “Wiktor zachował się w sposób bardzo odpowiedzialny i bohaterski. Dzięki jego właściwej reakcji mama szybko trafiła do szpitala i wszystko dobrze się skończyło. To wyjątkowa postawa, która zasługuje na uznanie” – powiedziała Barbara Bandoła, wręczając chłopcu upominek i pamiątkowy dyplom podczas szkolnej akademii.

Wiktor jest uczniem Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, do którego uczęszczają dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności i trudnościami w nauce.

Źródło: PAP Autor: Anna Gumułka
Fot. pixabay

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij