Najnowsze wiadomości z kraju

Zostały po nim tylko wędki. Z Kanału Grunwaldzkiego wyłowiono ciało wędkarza

W Kanale Grunwaldzkim odnaleziono w sobotę ciało 42-letniego mężczyzny – poinformowała policja. Jego zaginięcie zgłosili znajomi, z którymi przyjechał wędkować na Mazury.

Według ustaleń policji trzej mężczyźni przyjechali w piątek łowić ryby w Kanale Grunwaldzkim przy jeziorze Tałtowisko, w gminie Ryn. Przed północą jeden z nich pozostał na brzegu, a dwaj poszli spać. W sobotę rano w miejscu, w którym wędkował, nikogo już nie zastali. Po ich koledze pozostały na brzegu tylko wędki.

“Dlatego wezwali służby. Ciało poszukiwanego mężczyzny zostało znalezione w wodzie, 10 m od brzegu na głębokości 2 m. To 42-letni mieszkaniec Ostródy” – powiedziała PAP st. asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

Okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Kanał Grunwaldzki należy do najbardziej popularnych wśród wędkarzy łowisk na szlaku między Giżyckiem a Mikołajkami. Ma niecałe 500 m długości i łączy jezioro Kotek Wielki z Tałtowiskem.

Źródło: PAP Autor: Marcin Boguszewski
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij