Rozrywka

Zniszczył instalację artystyczną wartą 250 tys. euro. Myślał, że to chwasty

Podczas prac porządkowych pracownik firmy komunalnej w Utrechcie w środkowej Holandii wypalił wartą ćwierć miliona euro instalację artystyczną, w skład której wchodziły posadzone rośliny. Mężczyzna myślał, że to chwasty.

Trzy lata temu gmina Utrecht zamówiła u lokalnych artystów instalację „Znikające schody” niedaleko Centraal Museum w centrum miasta. W zamyśle twórców instalacja, w skład której wchodziły różne gatunki egzotycznych roślin, miała stać się miejscem spotkań „roślin, zwierząt i ludzi” – informuje lokalna starcia telewizyjna RTL Utrecht.https://twitter.com/CentraalMuseum/status/1063471560210681857

Dzieło artystów najwyraźniej nie znalazło uznania pracownika odpowiedzialnego za utrzymanie porządku zieleni miejskiej. Myślał, że to zwykłe chwasty, i postanowił zrobić z nimi porządek przy pomocy palnika – w 15 minut kosztowna instalacja artystyczna zniknęła.

„Przez trzy lata budowaliśmy coś niezwykłego, a teraz musimy zaczynać od nowa” – powiedział stacji współautor projektu Birthe Leemeijer.

Cytowany przez RTL Utrecht rzecznik prasowy gminy zapowiedział, że miasto pokryje koszty przywrócenia „Znikających schodów”.

Źródło: (PAP) Autor: Andrzej Pawluszek 
Fot. Za Twitter/@CentraalMuseum

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij