Sven Goran Eriksson Wiadomości sportowe z kraju i świata

Znany trener piłkarski Sven-Goran Eriksson walczy z nowotworem

Znany szwedzki trener piłkarski Sven-Goran Eriksson, m.in. były selekcjoner reprezentacji Anglii, poinformował, że zdiagnozowano u niego nowotwór i według “najlepszego scenariusza” ma przed sobą jeszcze rok życia.

“Wszyscy wiedzą, że jestem nieuleczalnie chory i wszyscy myślą, że to rak. I tak jest w rzeczywistości. Muszę jednak walczyć tak długo, jak to możliwe. Najlepszy scenariusz zakłada, że będzie to około roku, najgorszy mówi, że krócej. Nie sądzę, żeby lekarze, którzy się mną opiekują, byli w stanie postawić jednoznaczną diagnozę” – powiedział Eriksson na antenie szwedzkiego radia.

75-letni szkoleniowiec prowadził Anglików w mundialach w 2002 i 2006 roku, odpadając w obu przypadkach w ćwierćfinale. W czasie blisko 40-letniej kariery trenerskiej pracował też z drużynami narodowymi Meksyku, Wybrzeża Kości Słoniowej i Filipin oraz w takich klubach, jak m.in. Benfica Lizbona, AS Roma, Lazio Rzym, Manchester City czy zespołach chińskich.

W lutym ubiegłego roku Eriksson zrezygnował ze względów zdrowotnych z pracy w szwedzkim klubie Karlstad.

“Lepiej o tym nie myśleć, trzeba oszukiwać swój mózg. Mógłbym tylko siedzieć w domu, być nieszczęśliwym myśląc, że mam pecha, itd. ale wolę na ile to możliwe normalnie funkcjonować” – podsumował Eriksson.

Źródło: PAP Autor:
Fot. Doha Stadium Plus Qatar, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij